Jakie wybrać drzwi?

Jakie wybrać drzwi?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Projektując swój wymarzony dom, zadajemy sobie mnóstwo pytań. Popadamy w różne dylematy. Które rozwiązanie będzie lepsze, tańsze, na ile lat nam wystarczy. Często radzimy się swoich znajomych, którzy mają budowę domów za sobą. Spędzamy godziny w sklepach specjalistycznych pytając się ekspertów o najnowsze technologie i trendy, czy o tradycyjne rozwiązania. Dzisiejszy rynek dosłownie rozpieszcza konsumenta. W naszych czasach mamy tyle wyborów ile pomysłów. Czy to dobrze? Zależy dla kogo. Dla nas, zwykłych śmiertelników dobrze, ale pod jednym warunkiem: Wiemy co kupujemy. W czasach chińszczyzny ciężko trafić na wartościowy produkt. Nie mówię tutaj o słuchawkach do nowego ipoda, ale o bardziej poważne rozwiązania. Tym razem weźmy na stół Drzwi. Po wpisaniu w wyszukiwarce słowa ?drzwi? otrzymujemy 54 miliony wyników. Właśnie, to jest też jedna z części naszego współczesnego rynku o którym wspominałem. Co wybrać?

Wybierając drzwi do naszego domku musimy się zastanowić z jakiego surowca będą one wykonane. Główne surowce do wyboru: drzewo, aluminium, stal.

Drzewo zawsze było, jest i będzie. Tradycyjny surowiec posiadający wiele zastosowań w budownictwie. A może spróbować czegoś.. hm nowocześniejszego? Pewnie!

Aluminium ? świetny surowiec. Właściwości przeciwpożarowe, dowolny wymiar i rozmiar, elegancja, doskonałe właściwości antywłamaniowe. Pierwsza klasa. No ale pierwsza klasa zawsze była droga? Idziemy dalej.

Stal ? Przyjrzyjmy się parametrom technicznym. Ciekawe zestawienie znalazłem na stronie wiodącego i co ważne ? polskiego producenta stolarki ognioodpornej(w tym drzwi stalowych) Morad.

A więc parametry. Drzwi są wykonywane ze stali zimnej bądź ciepłej. Stal ciepła wykorzystywana jest w drzwiach zewnętrznych budynku. Jej izolacja termiczna jest wysoka, jednak w dużej mierze zależy od zastosowanej szyby w drzwiach. Izolacja akustyczna danego modelu ze stali ciepłej wynosi: Rw [dB] = 35.

Natomiast produkty ze stali zimnej możemy wykorzystywać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. W tym przypadku izolacja termiczna jest określona współczynnikiem przewodzenia dla całości: 2.6. I jeszcze izolacja akustyczna, która wynosi Rw [dB] = 32.

Na powyższe produkty ze stali ciepłej oraz zimnej udzielana jest 5-cio letnia gwarancja na lakierowane powierzchnie.

Polecam te drzwi stalowe, ponieważ jak widzimy powyżej mają świetne parametry techniczne. Elementy ze stali możemy w łatwy sposób łączyć z aluminiowymi oknami, ścianami przeszklonymi czy nawet z drzwiami aluminiowymi.

Podsumowując, na razie odrzućmy drzwi drewniane, i kierujmy się tym, co poleca nam rynek. Proponuję iść na dylemat i zamiennie korzystać z aluminium i stali. Istnieje wiele rozwiązań, które z powodzeniem łączą ze sobą te dwa surówce. Efekty są znakomite!

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: kostka fakturowana producent, glutamina katowice, zeltiq Warszawa, orienteering miejski na imprezę integracyjną, żwir siany ostrów, endoskop laryngologiczny sinutronic, ra nails lakier hybrydowy, kubota l3200 cena, Tanie multiplikatory, busy do danii szamotuły, Gniewiński portal

Popularne teksty: